KS.Opatówek - strona nieoficjalna

Początki

Historia opatowskiego sportu sięga lat dwudziestych XX wieku. W okresie tym w Opatówku założono dwie organizacje sportowe :TUR i Towarzystwo Gimnastyczne Sokół (1910 r.) , w którym sprawność fizyczna była wysoko ceniona .Krzewienie sportu ,w tym piłki nożnej odbywało się głównie na placu do gry na "Dziewiczy" ,czyli w miejscu ,gdzie obecnie znajduje się obiekt sportowy KS Opatówek . Sport w naszej miejscowości rozwijał się powoli ,aż do roku 1939 ,kiedy to nasz kraj stanął w obliczu II wojny światowej.

Lata Powojenne (1945 - 1956)

W roku 1946 Związek Samopomocy Chłopskiej powołał masową organizację sportowo turystyczną mieszkańców wsi pod nazwą Ludowe Zespoły Sportowe. W tej własnie postaci jako LZS Opatówek nasz zespół występował w pierwszych powojennych rozgrywkach.

Lata (1956 - 1970)

W roku 1957 zapadła decyzja o budowie nowego " stadionu ",oczywiście w miejscu gdzie do tej pory odbywały się mecze .Wyrównano teren ,nawieziono dobrej ziemi ,obsiano trawą,ogrodzono siatką,obsadzono topolami oraz pobudowano budynek klubowy z dwiema szatniami .Zrobiono także ławki dla około 100 osób.I na tym właśnie stadionie nasi pilkarze z powodzeniem walczyli w klasie " W ".Zespół spisywał się dobrze, o czym ,mogą świadczyć powołania dla naszych graczy do reprezentacji powiatu drużyn LZS.

Lata (1970 - 2000)

W roku 1970 na zebraniu sprawzdawczo-wyborczym postanowiono o zgłoszeniu  naszego zespołu ,już jako LZS "Sparta" Opatówek do krajowych rozgrywek pod patronactwem Polskiego Związku Piłki Nożnej .Przy okazji zmodernizowano boisko i od sezonu 1970/71 nasz zespół występował w " C " klasie .Już po 2 latach wywalczono awans do klasy " B ".Jako beniaminek w wyższej klasie rozgrywek nasz zespół spisywał się świetnie ,lecz niestety uległ w decydującym o awansie o klasę wyżej meczu ze Spartą Winiary .Tak dobre występy spowodowały  transfery naszych najlepszych graczy do innych zespołów .Kolejne lata nie były już dla LZS Sparta takie pomyślne .Drużyna spędziła ten okres między B, a C klasą. Kolejne przebudzenie przyniosły lata osiemdziesiąte .Przyszło do nas kilku zawodników z klubów kaliskich , co w połączeniu z uzdolnioną młodzieżą zaprocentowało awansem do A klasy .W klubie wszystko szło ku lepszemu kolejni trenerzy,solidnie przepracowanie zimowe okresy przygotowawcze w sali gimnastycznej tutejszej Szkoły uwieńczyliśmy awansem do klasy okręgowej .Największym sukcesem w tym okresie był awans do pólfinału wojewódzkiego Pucharu Polski .Do Opatówka przybyła II ligowa wówczas Ostrovia Ostrów i po bardzo ładnym meczu zwyciężyła 4:1.Lata dziewięćdziesiąte to powrót do A klasy ,gdzie zawsze plasowaliśmy się w czołówce tabeli.

Terażniejszość

Ostatnie lata przyniosły wiele inwestycji w nasz klub.Postanowiono o przekształceniu klubu (zrezygnowano z zapisu Ludowych Zespołów Sportowych ) oraz zmieniono nazwę na KS Opatówek .Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób zmodernizowano stadion.Główna w tym zasługa prezesa naszego klubu p.Remigiusza Kaźmierczaka ,który to wybudował nowy profesjonalny budynek klubowy .W roku 2004 płytę boiska wyposażono w system nawadniający oraz zainstalowano 120 miejsc siedzących w postaci plastikowych krzesełek . Całość terenu ogrodzono i kompletnie uporządkowano.

Obecnie zespół seniorów występuje w klasie okręgowej .Po rundzie jesiennej plasuje się na miejscu 11 w tabeli .Wszystkie trzy zespoły młodzieżowe zajmują wysokie lokaty .Planujemy dalsze inwestycje dotyczące naszego stadionu.

Obecnie nasz klub skupia około 100 piłkarzy .Poprawione warunki do treningu na naszym stadionie są bodźcem przyciągającym młodych ludzi z całego regionu .Warto również dodać,iż treningi odbywają się również ,dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Opatówek ,w nowoczesnej Hali Sportowej im.Polskich Olimpijczyków oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią "ORLIK".